Koniec zimy to okres, kiedy sporo czasu przebywamy w domu. To czas kiedy warto pomyśleć o zmianach dekoracyjnych, które będziemy wprowadzać na wiosnę. Dziś przedstawiam wam 6 trendów dekoracyjnych, którym moim zdaniem warto się przyjrzeć planując zmiany w mieszkaniu.
Trendy dekoracyjne 2021
1. Kolory inspirowane przez naturę
Klasyczny niebieski był kolorem roku 2020, ale obecnie zauważa się powrót do kolorów natury. Rzeczywiście, zima i wiosna 2021 będzie naznaczona odcieniami inspirowanymi przez naturę. Zielony i wszystkie jego odcienie będą wszechobecne. Khaki, szałwia, jodłowy – to właśnie te odcienie są najmodniejsze. W trendach będzie również terakota, ecru, ochra, a nawet szarość lniana.
2. Naturalne materiały
W tym sezonie będą królować naturalne materiały! Mogą być one stosowane na meblach (krzesło, stół, konsola, kredens…), jak również na przedmiotach dekoracyjnych (zawieszenie, oświetlenie…). Jeśli przypomina styl retro, to wikliniarstwo dostosowuje się również do stylu wiejskiego, skandynawskiego, a nawet bohemy!
3. Wełna
Kolejny sztandarowy materiał na sezon zima/wiosna 2021: wełna! Powróciła do czołówki sceny dekoratorskiej. Ten materiał to podstawa przy tworzeniu ciepłych, przytulnych wnętrz. Miękka w dotyku, kręcona wełna jest idealna do stworzenia miękkiego koca. Poza narzutami, kocami i poduszkami, może być również używana przy produkcji foteli lub dywanów.
4. Złoty metal
Materiałem, który każdemu wnętrzu nada eleganckie i wyrafinowane wykończenie jest złoty metal – miły ukłon w stronę stylu Art Deco. Złoty metal sublimuje nogi ław i stolików, sprawia że krzesła wyglądają bardzo stylowo lub… podkreśla światło lampy wiszącej.
5. Rzemiosło artystyczne
Od kilku miesięcy przedmioty wykonywane ręcznie znajdują się w centrum trendów dekoracyjnych. Odzwierciedlając potrzebę powrotu do podstaw i poszukiwania autentyczności, rzemiosło i rękodzieło mają przed sobą świetlaną przyszłość. Wśród wytworów rzemiosła, które obecnie można znaleźć praktycznie wszędzie, można wymienić koszykarstwo (kosze, tacki i inne tkactwa i warkocze z włókien roślinnych), garncarstwo (wazony, dekoracje i naczynia) oraz ceramikę.
6. „Slow deco”
Wraz z nadejściem pandemii Covid-19, wielu z nas zmieniło swoje codzienne przyzwyczajenia. Wielu z nas zakwestionowało również siebie i teraz decyduje się na rewizję swojego sposobu konsumpcji. W połowie drogi między minimalizmem a sztuką życia w sposób higieniczny, „slow deco” jest doskonałym wyrazem tego stanu umysłu! Idea jest prosta: oddzielić się od rzeczy powierzchownych, zachować tylko to, co istotne, a jednocześnie nadal cieszyć się prostymi i etycznymi rzeczami.
No Comment