W wielu dobrych komediach romantycznych pojawiają się wątki związku z najlepszym przyjacielem. Czasami udaje im się przetrwać, czasami się rozpadają, dając nam do zrozumienia, że związki z przyjaciółmi nie zawsze kończą się dobrze. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować, związek z przyjacielem ma jedną podstawową zaletę: znamy już tę osobę na tyle dobrze, żeby wiedzieć, czego się po niej spodziewać. Ale co, jeśli on nie chce związku i zależy mu tylko na waszej przyjaźni? Oto lista 5 sygnałów, które świadczą o tym, że dla niego jesteś tylko przyjaciółką.

Po czym poznać, że to tylko przyjaźń

1. Mówi przy tobie o innych dziewczynach

W gronie znajomych rozmowy o osobach, które nam się podobają, mogą przyjąć nieskrępowany albo nawet wulgarny ton. Jeśli on nie krępuje się przy tobie i opowiada ci o dziewczynach, które mu się podobają, oznacza to, że nie jesteś jedną z nich. Tym bardziej, jeśli opowiada ci o tym, co i gdzie chciałby z nimi robić. Może to być również szczeniackie popisywanie się, ale w takim przypadku lepiej porzuć marzenia o związku z nim, bo wyraźnie się do tego nie nadaje. Jeśli wiesz, że przy innych też o tobie nie wspomina, oznacza to, że dla niego jesteś tylko przyjaciółką.

2. Zwraca się do ciebie jak do innych kumpli

Jeśli jesteś dla niego tylko kumpelą, nie będzie traktował cię inaczej niż reszty swoich “tylko znajomych”. Oznacza to, że będzie się do ciebie zwracał tak, jak do nich, na przykład “stara” albo wymyśli ci jakąś pasującą, bądź nie ksywkę, która zostanie z wami już na zawsze. Jeśli widzisz, że nie okazuje ci ani więcej uwagi, ani większej sympatii niż pozostałym osobom w waszej towarzyskiej grupie znaczy to, że nie jest zainteresowany wnoszeniem waszej relacji na wyższy poziom i woli, żebyś została jego przyjaciółką.

3. Śmieje się przy tobie z innych

Gdybyście mieli po osiem lat, takie zachowanie jeszcze mogłoby oznaczać, że jesteś jego obiektem westchnień, ale już wtedy nie byłoby zbyt miłe. Osoby w wielu nastoletnim bądź starsze nie będą się śmiały ani ciągnęły za warkoczyki osoby, które im się podobają i z którymi chcą zbudować relację, bo wiedzą i czują, że należy im się szacunek. W przeciwnym razie można wpaść w toksyczny związek przepełniony mikroagresją. Jeśli on śmieje się z twoich wad, zwłaszcza w towarzystwie, znaczy to, że nie chce być twoim partnerem, a wręcz że nigdy o tym nie pomyślał.

Przeczytaj również: Jak się bronić przed toksycznymi ludźmi?

4. Odpisuje ci po paru godzinach

Osoby, które są sobą romantyczne zainteresowane, bardzo często nie mogą przestać ze sobą pisać. Dlatego ważne jest obserwowanie tego, jak traktuje wiadomości od ciebie. Jeśli wielokrotnie nie odpisuje przez kilka godzin, mimo że wiesz, że w tym samym czasie pisze z kimś innym, oznacza to, że budowanie relacji z tobą nie jest dla niego priorytetem, a więc nie jest zainteresowany budową związku z tobą. Nie tyczy się to jednak sytuacji, w których jest często zajęty albo odcięty od telefonu czy internetu, bo może się tak przecież zdarzyć. Zanim wyciągniesz pochopne wnioski, po prostu zapytaj wprost, czemu tak długo ci nie odpisuje.

5. Nie umawia się z tobą sam na sam

Jeśli zawsze spotykacie się w gronie znajomych, zwłaszcza ciągle tych samych, a nigdy nie wychodzicie tylko we dwoje, może to oznaczać, że jesteś dla niego nierozerwalną częścią grupy “tylko znajomych”. Oznacza to, że nie jest zainteresowany rozwijaniem waszej osobistej relacji, prawdopodobnie nie jest w stanie wyobrazić sobie ciebie odrębnie od reszty waszej paczki. Natomiast jeśli często wychodzicie gdzieś we dwoje, ale nie robicie niczego typowo rozwijającego relację, może to być znak, że jest w stanie sobie z tobą pogrywać i bawić się twoimi uczuciami.