Związek z dobrym przyjacielem jest marzeniem wielu kobiet. Już się znacie i wiecie, że możecie się dogadać, dodatkowo przyjaźń idzie wam bardzo dobrze, więc może ze związkiem byłoby podobnie. Niestety w życiu bywa zupełnie inaczej niż w komediach romantycznych i nie zawsze obie strony są zainteresowane przeniesieniem znajomości na wyższy poziom. Jeśli jednak tak jest, on będzie ci dawał znaki, że jesteś dla niego dużo ważniejsza, niż ci się wydaje. Jakie zachowania mogą świadczyć o tym, że dla swojego przyjaciela jesteś już kimś więcej?

Po czym poznać, że to coś więcej niż przyjaźń

1. Rezygnuje dla ciebie ze swoich planów

Co prawda często robi się tak dla najbliższych przyjaciół, ale jeśli nie zaliczasz się do tego grona, a on jest w stanie poświęcić swoje plany, żeby ci pomóc, może to oznaczać, że bardzo mu na tobie zależy i chciałby zostać twoim chłopakiem. Oczywiście zwróć uwagę na to, kiedy rzuca dla ciebie wszystko. Na pewno nie zrobi tego, jeśli będziesz dawać mu bardzo iluzorycznie do zrozumienia, że go potrzebujesz, albo jeśli będziesz go potrzebować przy zupełnej błahostce. Plany również są ważne, zwłaszcza jeśli umawiał się dużo wcześniej, nie testuj go więc w taki sposób i nie wystawiaj jego cierpliwości na próbę.

2. Opowiada ci o swoich planach

Nie musisz go pytać, co u niego, on sam zagaduje i od razu opowiada, co się stało albo jakie ma plany. Te pozornie niezobowiązujące dialogi to wyraźne zaznaczenie, że zależy mu na twojej uwadze. Może w ten sposób chcieć ci zaimponować albo po prostu spędzić z tobą trochę czasu. Jeśli zauważasz, że wyraźnie dąży do rozmowy z tobą, robi to często i chętnie, sama zacznij go zagadywać, gdy tylko będziesz miała okazję. Nie rób tego jednak, jeśli nie masz pomysłu na temat albo nie znasz się zupełnie na nim, taki rozmowy powinny przychodzić ci spontanicznie i nie wymuszać na tobie niczego.

3. Nie wspomina przy tobie o innych dziewczynach

W gronie „tylko przyjaciół” mówi się o wszystkim, także o osobach, które nam się podobają. Jeśli jesteście przyjaciółmi, ale nigdy nie wspomniał przy tobie o innej dziewczynie, to oznacza, że cię szanuje i nie chce cię odtrącać. Przyczyny tego stanu rzeczy są zazwyczaj dwie: albo to ty mu się podobasz, a nie chce ci tego mówić, gdy jeszcze nie wie, czy coś z tego będzie, albo nie chce cię zranić, bo podejrzewa, że on podoba się tobie. O ile w przypadku tego drugiego możemy mówić o friendzonie, to ten pierwszy jest dla ciebie bardzo dobrym sygnałem. Aby dowiedzieć się, która opcja jest prawdziwa, możesz popytać innych jego znajomych albo spróbować odczytać jego mowę ciała.

4. Nie używa przy tobie wulgaryzmów

W gronie bliskich znajomych często wulgaryzmy są na porządku dziennym. Czasami służą nam do wyrażenia głośno emocji, a innym razem są dla nas jak przecinki. Jeśli on jest tobą zainteresowany w szczególny sposób, raczej będzie się przy tobie powstrzymywał albo będzie używał słów w swoim odczuciu łagodniejszych. Dzieje się tak, ponieważ ze względów kulturowych wulgaryzmy są raczej kojarzone z toksyczną męskością i brakiem dobrego wychowania. Gdy ktoś nam się podoba, chcemy zrobić na nim jak najlepsze wrażenie, unikamy więc zbędnego używania brzydkiego języka.

5. Interesuje go twoja opinia

Nie ma wielu osób, którym ufamy na tyle, aby w każdej kwestii zasięgać ich opinii. To zrozumiałe. Nie ma ekspertów od wszystkiego. Jeśli jesteś jedną z tych osób, do której przychodzi z ciężkimi problemami albo trudnymi decyzjami do podjęcia, na pewno jesteś dla niego ważniejsza niż dobra przyjaciółka. Jeśli zawsze bierze twoją opinię pod uwagę i dzieli się z tobą swoimi wątpliwościami znaczy to, że jesteś bardzo blisko od zostania dla niego kimś znacznie bliższym. Uważaj jednak na to, z kim jeszcze porusza ciężki sytuacje, może się bowiem okazać, że twój wybranek ma po prostu problem z podejmowaniem ciężkich decyzji.

Przeczytaj również: Po czym poznać, że twój przyjaciel coś do ciebie czuje.