Jak nawilżyć skórę twarzy – krok I.

Dla wielu osób ten krok może wydać się śmieszny, jednak bardzo wiele kobiet przechodzi przez życie, nie zastanawiając się dokładniej, jakiego rodzaju cery są posiadaczkami. Dlatego przede wszystkim drogie Panie, poświęćcie trochę czasu, aby przyjrzeć się swojej twarzy z bliska. Jeżeli nie jesteście do końca pewne, czy wasza cera jest sucha, tłusta, mieszana, a może normalna, wybierzcie się na konsultację do dermatologa lub sprawdzonej kosmetyczki. Tak długo, jak nie jesteście pewne jaki typ cery posiadacie, dobranie odpowiednich kosmetyków będzie grą na loterii.

Jak nawilżyć skórę twarzy – krok II.

Kolejnym sposobem na to, jak nawilżyć skórę twarzy, jest unikanie pewnych czynności, do których wiele kobiet jest wciąż przyzwyczajonych, a na co często nie zwracają uwagi.

  • unikaj mydła – tradycyjne mydło ma niesamowicie wysuszające właściwości. Jak rozumiemy, używanie mydła bardzo oddali nas od nawilżenia twarzy.
  • uważaj na wodę – myjąc twarz, staraj się przemywać ją specjalnie przygotowanymi naprawami zamiast wody z kranu. Czasem wystarczy nawet zwyczajnie przegotowana woda.

Jak nawilżyć skórę twarzy – krok III.

Zawsze po myciu stosuj odpowiednie toniki do twarzy. Dobry tonik przywraca odpowiedni poziom pH Twojej skóry. Korzystaj z niego szczególnie wtedy, kiedy nie masz czasu na mycie buzi specjalnym naparem, i po prostu używasz zwykłej wody z kranu.

 

Jak nawilżyć skórę twarzy – krok IV.

Doszliśmy do momentu, w którym trzeba przyjrzeć się bliżej codziennie stosowanym kremom do twarzy. Zacznijmy od tego, że krem do twarzy musi być stosowany każdego dnia, rano i wieczorem. Każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia. Przesuszona cera tłusta produkuje jeszcze więcej sebum, przez co zatkane pory tworzą nieprzyjemne niedoskonałości, trudne do zlikwidowania.

 

Jak nawilżyć skórę twarzy – krok V.

Bardzo przydatnym i przyjemnym zabiegiem, który możesz zafundować sobie w domowym zaciszu, jest zastosowanie maseczki nawilżającej. O poradę zapytaliśmy ekspertów Vichy, którzy wytłumaczyli nam w jaki sposób maski mineralne Vichy przywracają skórze komfort, odbudowę i odpowiednie nawilżenie. Maski podzielone są ze względu na różne typy cery. Każdy więc może odnaleźć swoją ulubioną maseczkę.

Podsumowując, warto jest chociaż na chwilę usiąść i zastanowić się jaki rodzaj cery posiadamy, by następnie móc podjąć odpowiednie kroki. Pamiętajmy, że odpowiednie nawilżenie zapewnia nam także nawodniony organizm. Pijmy więc przynajmniej 1,5 l wody dziennie.