Zdrowa, gładka i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Niestety często z braku czasu, zmęczenia lub zwyczajnie przez złe nawyki, same działamy na jej niekorzyści. Oto kilka czynników, które przyczyniają się do pogorszenia stanu skóry twarzy. Ich wyeliminowanie może przynieść fenomenalne efekty.

1. Wyciskanie pryszczy

Gdy tylko na twarzy pojawia się grudka lub zmiana, wiele osób nie może się powstrzymać, żeby jej nie wycisnąć. Tymczasem szkody spowodowane takim postępowaniem są dużo większe niż zyski. Szansa, że usuniemy całą zawartość pryszcza jest niewielka. Ryzyko, że rozniesiemy stan zapalny po całej twarzy – bardzo duże. Wyciskanie pryszczy może w efekcie spotęgować ilość pojawiających się wyprysków, które trudno będą się goić, a brzydki ślad pozostanie na dłużej. Dodatkowo możemy w ten sposób nabawić się blizn i przebarwień. To dużo większy problem kosmetyczny niż pojedyncze wypryski.

2. Pójście spać z niezmytym makijażem

Ciężki dzień, późny powrót z imprezy, ból głowy – wielu kobietom co jakiś czas zdarza się położyć spać bez usunięcia makijażu. Tymczasem dokładny demakijaż to podstawa pielęgnacji cery. Jeśli robimy go niedokładnie, to szybko odczujemy przykre skutki. Skóra nie będzie mogła w nocy oddychać i się regenerować, przez co będzie szara i ziemista. Zwiększone wydzielanie sebum i nagromadzenie zanieczyszczeń zaowocuje zatkanymi i rozszerzonymi porami, zaskórnikami i wypryskami. Nawet najlepszy makijaż nie pomoże zatuszować wieczornych zaniedbań.

3. Niestosowanie filtrów i zbyt częste opalanie się

Słońce to jeden z podstawowych czynników przyśpieszających starzenie się skóry. Częste opalanie i niestosowanie filtrów UV przesusza cerę i przyśpiesza pojawienie się zmarszczek. Dlatego tak ważne są odpowiednie kosmetyki z filtrami. Nie tylko latem, ale przez cały rok.

4. Spanie na brzuchu

Choć wiele pań uwielbia spać na brzuchu lub na boku, to jednak dla naszego wyglądu, a zwłaszcza dla okolic oczu, najlepsze jest spanie na plecach. Taka pozycja zapobiega zbieraniu się limfy wokół oczu, dzięki czemu możemy uniknąć porannych opuchnięć. Dodatkowo spanie na brzuchu przyczynia się do powstawania zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie.

5. Rozciąganie skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i wrażliwa. Dlatego jej demakijaż powinien być niezwykle dokładny i staranny, a jednocześnie bardzo delikatny. Płatek nasączony wybranym produktem do demakijażu należy przyłożyć do oka i chwilę przytrzymać. W tym czasie kosmetyk rozpuści makijaż. Intensywne tarcie może powodować podrażnienie delikatnej skóry i jej rozciąganie, co przyśpieszy pojawienie się zmarszczek w okolicach oczu.