Spędzanie czasu na lotnisku w oczekiwaniu na opóźniony lot prawie nigdy nie jest fajne. Długie czekanie na lot raczej zawsze wydaje się nudne. Jednak nawet ten, z pozoru zmarnowany czas, można spędzić w bardzo ciekawy sposób. Jeszcze do niedawna, przed pandemią, bardzo często podróżowałam samolotem i zdarzało się, że lot był sporo opóźniony. Jeżeli i tobie od czasu do czasu przytrafiają się takie sytuacje, to koniecznie zerknij na listę pięciu fajnych, a jednocześnie całkiem pożytecznych rzeczy do zrobienia na lotnisku i wybierz te, które najbardziej przypadną ci do gustu.

 

 

5 fajnych sposobów, jak zabić czas na lotnisku

 

1. Wykonaj najważniejsze zadania

Ok, właśnie się dowiedziałeś, że twój lot jest opóźniony. Nie panikuj! Zrób listę rzeczy, które możesz zrobić podczas oczekiwania na swój lot. Skorzystaj z laptopa i usługi Wi-Fi oferowanej przez lotnisko, aby sprawdzić swoje maile, dokończyć swój obecny projekt lub rozpocząć kolejny. Może musisz wykonać kilka ważnych połączeń lub powinieneś wysłać istotne SMS-y? Wykonanie najważniejszych zadań jeszcze przed wejściem na pokład samolotu sprawi, że podróż będzie znacznie przyjemniejsza.

 

2. Ćwicz swój mózg

Bądź szczery – kiedy ostatni raz wykonywałeś jakieś ćwiczenia, by polepszyć prace swojego mózgu? Wbrew pozorom, mózg wymaga regularnego treningu, ale zwykle brakuje na to czasu. Pomyśl o tradycyjnych rozrywkach, takich jak krzyżówki, puzzle czy sudoku. Co z quizami? Dlaczego by nie zaprosić współpasażerów, którzy również utknęli na lotnisku, do wspólnej gry w karty? Zrób wszystko, by skoncentrować myśli na czymś innym niż odwołany lub opóźniony lot. Jeżeli lotnisko oferuje bezpłatny dostęp do Wi-Fi, a ty masz ze sobą laptopa lub tablet, możesz również rozpocząć pisanie bloga.

 

3. Nawiąż rozmowę

Jeśli jesteś nieśmiałą osobą, taki sposób spędzania czasu na lotnisku może wydawać ci się najtrudniejszy, ale wbrew pozorom, może być bardzo satysfakcjonujący. Na lotnisku można poznać wielu ciekawych ludzi. Zamiast co minutę zerkać na zegarek, zacznij rozmowę z kimś, kto wydaje się również być znudzonym lub po prostu wygląda na sympatyczną osobę. Nawet jeśli więcej go nie zobaczysz, to poznanie kogoś nowego wciąż może być interesującym doświadczeniem. Jest szansa, że taka osoba opowie ci nieco o swojej pracy i rodzinie oraz wyjawi jakieś ciekawostki na temat swojego kraju, miasta, tradycji czy kultury. Możecie też wymienić się swoimi doświadczeniami z podróży. Zacznij od klasycznej rozmowy o pogodzie lub zapytaj współpasażerów o ich lot. Ciesz się rozmową z osobami naokoło, a nawet nie zauważysz, kiedy czas oczekiwania na lot minie.

 

4. Ucz się języka

Jeżeli często podróżujesz, zawsze powinieneś być przygotowany na zabicie czasu na lotnisku. Jednym z najlepszych sposobów jest rozpoczęcie nauki nowego języka lub szlifowanie tego, którym już władasz. W ten sposób nie tylko będziesz ćwiczył swój umysł i pożytecznie spędzał czas, ale także możesz przyspieszyć rozwój swojej kariery. Czytanie książek także stanowi świetny sposób na spędzanie czasu na lotnisku. Na dłuższą metę jest to jednak nieco nużąca czynność, która może sprawić, że poczujesz się senny. Naucz się więc kilku słów w obcym języku, a jeśli to możliwe, słuchaj obcojęzycznych podcastów lub obejrzyj film.

 

5. Obserwuj ludzi

Jeśli jesteś zbyt nieśmiały, by zacząć rozmowę z osobami obok lub po prostu nie chcesz z nikim rozmawiać, spróbuj poobserwować ludzi. Lotnisko to świetne miejsce, by zobaczyć różnych ludzi z najdalszych zakątków świata. Uwielbiam wybierać sobie ludzi i tworzyć historyjki o ich życiu, o tym dokąd podróżują i dlaczego. Obserwowanie rodzin z dziećmi to niezwykle interesujące i fajne zajęcie. Przyglądanie się ludziom jest jednym z najłatwiejszych sposobów, by odwrócić swoją uwagę od opóźnionego lotu i rozwinąć swoją kreatywność.

 

Jeśli musisz spędzić dużo czasu na lotnisku, wypróbuj jeden z powyższych pomysłów. Być może w ten sposób twój dzień stanie się lepszy i spędzisz go w dobrym nastroju. W takich sytuacjach na pewno unikaj spania i picia dużych ilości alkoholu. A jakie są wasze ulubione sposoby na spędzanie czasu na lotnisku? Macie jakieś inne ciekawe pomysły?