1. Używaj afirmacji właściwie

Rzeczy, które sobie mówisz i słowa, które dobierasz, zawsze będą miały duży wpływ na twoje szanse na utrzymanie pozytywnego spojrzenia na życie. Możesz spróbować użyć stwierdzeń afirmujących, które sprawią, że poczujesz się lepiej i zmienisz na lepsze zdanie o sobie. Przeprogramowując swoje myśli, musisz unikać negatywnych słów, takich jak nie lubię, nie mogę, nie chcę i tym podobne. Podświadomość lepiej reaguje na pozytywne stwierdzenia. Zamiast myśleć o tym, jak chcesz przestać zawodzić we wszystkim, co robisz, powinieneś powiedzieć sobie, że jesteś wspaniałą osobą, która zasługuje na sukces.

“Nie mogę” to także bardzo niebezpieczne stwierdzenie. Większość ludzi ma trudności ze zmianą swojego zachowania, ponieważ nie mogą powstrzymać się od używania tego zwrotu. Mówią sobie, że nie mogą rzucić palenia, schudnąć, a nawet zapamiętać imion. Im częściej takie rzeczy mówią, tym bardziej stają się one realne. Od tego dnia powinieneś zacząć myśleć o tym słowie jako o czerwonym świetle, które ostrzega cię przed negatywnymi myślami, które skutkują fałszywymi ograniczeniami.  Nigdy nie pozwól, aby to słowo ograniczało twoje możliwości i okradało cię z twojego najprawdziwszego potencjału.

 

2. Medytuj tak często, jak możesz

Medytacja jest również potężną techniką, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść. Badania pokazują, że systematyczna medytacja może zwiększyć aktywność lewej kory przedczołowej mózgu. Naukowcy zwykle kojarzą ten obszar mózgu z pozytywnymi myślami. Dlatego ludzie, którzy medytują regularnie, są zdrowsi i bardziej pozytywnie nastawieni niż reszta populacji. Po nauczeniu się medytacji i podjęciu świadomej decyzji, aby praktykować ją tak często, jak to możliwe, możesz wytrenować swój mózg, aby szybciej korzystał z kory przedczołowej i zamieniał się w osobę, która zawsze widzi jasną stronę rzeczy.

Ciągła medytacja pozwoli ci również głęboko kontemplować i przypominać sobie o dobrych rzeczach w twoim życiu.
 

3. Unikaj negatywnych rozmów z samym sobą

To, co mówisz innym ludziom, wpływa na sposób, w jaki postrzegasz życie, ale najważniejsze są rzeczy, które mówisz do samego siebie. Każda osoba słucha wewnętrznego głosu, który odzwierciedla myśli przebiegające przez jej podświadomość. Niestety większość ludzi praktykuje negatywną “samorozmowę”. Mają tendencję do wmawiania sobie, że nigdy nie będą w stanie odnieść sukcesu w jakimkolwiek zadaniu, które muszą wykonać. Jeśli ciągle przyłapiesz się na mówieniu tych rzeczy do siebie, musisz zidentyfikować te negatywne myśli i wyrzucić je ze swojej głowy tak szybko, jak to możliwe.

Pamiętaj, że możesz wyrzucić negatywne myśli tak łatwo, jak wyrzucisz nagranie z kasety.  Aby wizja wydawała się bardziej wyrazista, możesz spróbować przycisnąć palec wskazujący do stołu lub kciuka.  Zachowuj się tak, jakbyś naciskał przycisk i wypowiadaj słowo „wysuń”, jednocześnie zastępując negatywne myśli pozytywnymi.  Na początku możesz czuć się głupio, ale w końcu przyzwyczaisz się do tego ćwiczenia.  Ono naprawdę działa! Kiedy już raz powtórzysz i przećwiczysz tę czynność, zadziała to jak cud, pomagając ci zmienić się w pozytywną osobę.