Wiele kobiet uznaje biustonosz za coś niewygodnego i z radością żegna się z nim po powrocie z pracy lub szykując się do nocnego wypoczynku. Niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, że częsta rezygnacja z biustonosza może mieć bardzo przykre konsekwencje. Oto trzy najważniejsze powody, dla których powinnyśmy pamiętać o noszeniu biustonosza nawet wówczas, kiedy kładziemy się spać.

  • Walka z grawitacją. O ile posiadaczkom niewielkiego biustu spanie „sute” może ujść na sucho, o tyle kobiety z biustem większym niż rozmiar B zdecydowanie jak najrzadziej powinny rozstawać się z biustonoszem. Powód jest prosty- nasza skóra, mimo że posiada niesamowitą wytrzymałość i elastyczność po pewnym czasie, na skutek ciągłego rozciągania i poddana obciążeniu siłą grawitacji traci te właściwości. Piersi przestają być jędrne i uniesione, a co za tym idzie – znacząco tracą na swojej atrakcyjności.
  • Przeciwdziałanie zmarszczkom. Ciągłe rozciąganie, a także zgniatanie i zaginanie skóry w czasie snu może powodować jej uszkodzenie i utratę elastyczności oraz w efekcie szybsze powstawanie zmarszczek. Dekolt i biust to jedne z pierwszych miejsc, na których widać upływający czas, warto więc, oprócz stosowania wszelkich kremów i ujędrniających specyfików, sprezentować naszej skórze dodatkowe wsparcie – na pewno się nam odwdzięczy.
  • Wygoda i zdrowie. Zapewne większość kobiet z większym biustem zna te dni, w których za nic nie można znaleźć wygodnej pozycji do spania – często właśnie z powodu biustu. Można temu łatwo zaradzić ubierając biustonosz, który utrzyma piersi „w ryzach”. Dodatkowo takie podparcie jest    wręcz zbawienne dla naszego kręgosłupa- niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że średniej wielości pierś może ważyć nawet do kilograma! Jeśli brak odpowiedniego oparcia, może być to naprawdę duże obciążenie dla kręgosłupa, co skutkuje bólem pleców czy ramion.

elegancka bielizna

 

Ważne, aby biustonosz do spania nie był zbyt ciasny oraz aby ramiączka były odpowiednio naciągnięte. Jeśli możemy swobodnie zmieścić dwa palce między materiał, a skórę – są one dobrze dopasowane. Dla pań, które mimo wszystko nie mogą przekonać się do spania w biustonoszu, dobrym rozwiązaniem będą koszulki nocne posiadające wszyte wzmocnienia podtrzymujące i kształtujące biust. Może nie dadzą one tego samego efektu, ale na pewno poprawią komfort snu i pozytywnie wpłyną na wygląd piersi. Warto zmienić nieco przyzwyczajenia i uzupełnić swoją garderobę o odpowiedni biustonosz do spania. Ta mała zmiana sprawi, że nasze piersi będą się fantastycznie prezentować i lepią stawią czoła upływającemu czasowi.

fot. e-lady.pl

Tekst przygotował sklep z bielizną damską e-lady.pl