Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam oglądać filmy akcji, gdy się nudzę – w ten sposób tak jakby przeżywam te wszystkie przygody razem z bohaterami filmu, bez konieczności wychodzenia z domu, a już tym bardziej bez konieczności popełniania przestępstw, ryzykowania życia i tak dalej… Jeśli masz aż za dużo czasu wolnego i z nudów zacząłeś liczyć plamy na suficie, mam dla ciebie coś pożytecznego – oto lista moich ulubionych filmów akcji, które musisz zobaczyć!

 

Najlepsze filmy akcji

Mój TOP 10

 

1. 6 Underground (2019)

Film o grupce ludzi, którzy do perfekcji opanowali swoje profesje, a razem tworzą drużynę, z którą nie chciałbyś mieć na pieńku. Strzelanie, pościgi, strzelanie, strzelanie… mrugnąłeś? Niedobrze! Akcja dzieje się w tym filmie niemal non stop.

6 underground

 

2. Pan Wypadek (2018)

Jeśli lubisz sztuki walki i prawdziwe, męskie mordobicie, obejrzysz ten film z iskierkami w oczach. Scott Adkins gra tu głównego bohatera – i wszystko jasne. Podczas kręcenia scen wykonał tyle kopnięć, że Chuck Norris zaczął się obawiać o swój niepisany rekord świata w ilości kopniaków na godzinę.

pan wypadek

 

3. Colombiana (2011)

Tutaj, oprócz zabijania, narko-bossów i atrakcyjnej bohaterki, mamy dość wciągającą historię. Dziewczyna po latach mści się na zabójcach swojego ojca. A że są oni powiązani z dużym kartelem, zadanie nie jest łatwe. Film uświadamia nam, że nasze czyny często wracają do nas nawet po latach, a także to, że zemsta niekoniecznie uczyni nas szczęśliwymi. Może za to sporo rzeczy skomplikować…

colombiana

 

4. Bad Ass 2 (2014) i Bad Ass 3 (2015)

Dwóch zgredów, którzy potrafią skopać tyłek niejednemu małoletniemu cwaniaczkowi, chociaż na to nie wyglądają? Brzmi całkiem spoko. Nieco humoru i dużo strzelania- warto zobaczyć.

bad ass 2

 

5. Bliźniak (2019)

Najlepszy płatny zabójca na świecie chce odejść na emeryturę, bo najwidoczniej brzydzi się tym całym zabijaniem. To jednak nie jest takie łatwe, gdy pracujesz dla rządu… Will Smith w trzymającym w napięciu filmie, w którym musiał się namęczyć za dwoje…

bliźniak

 

6. Więzienie bezprawia (2017)

Zastanawiałeś się kiedyś, jak ciężko jest w więzieniu? Miejmy nadzieję, że nie aż tak jak w tym filmie. Dużo brutalności, przekupiony naczelnik, ale i nauka o tym, że musisz być elastyczny, jeśli chcesz przetrwać w trudnym środowisku.

więzienie bezprawia

 

7. Arena (2011)

Psychopatyczny złoczyńca, który porywa grupę ludzi i zmusza ich do walki na śmierć i życie, żeby zrobić z tego show? Film może nie jest zbyt głęboki i nie zmusza do refleksji, ale jest w nim coś ciekawego – sprawia, że po obejrzeniu sam czujesz się jak wojownik.

arena

 

8. Kingsman: Tajne Służby (2014) i Kingsman: Złoty Krąg (2017)

Jeśli nie oglądałeś wcześniej filmów z serii Kingsman, każdy, kto oglądał, powie ci, że musisz to nadrobić. Fenomenalna historia, mnóstwo zaskakujących scen, dynamika i fenomenalne efekty specjalne.

kingsman

 

9. Po prostu Walcz!

Jest naprawdę fenomenalny, choć nie ukrywam, że trafi w większości do ludzi, którzy coś ćwiczą. Jeśli jednak nie ćwiczysz, niewykluczone, że po tym filmie zaczniesz.

po prostu walcz

 

10. Plan ucieczki

Jak się okazuje, Sylvester Stallone jest dobry nie tylko na ringu jako Rocky. Doskonale wcielił się także w specjalistę od zabezpieczeń więziennych, który potrafił uciec z każdego więzienia… do momentu, w którym trafił na takie, z którego nie potrafi. I tutaj zaczyna się robić ciekawie…

plan ucieczki